«Թուֆենկյան» հիմնադրամը Հերհերում զոհված ազատամարտիկի ընտանիքին պատկանող բնակարան է վերանորոգել
2020 թվականի Արցախյան 44-օրյա պատերազմից հետո «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամն Արցախում իր գործունեությունը շարունակել է ավելի մեծ ակտիվությամբ` մասնավորապես ուշադրության կենտրոնում պահելով Մարտունու շրջանի մի շարք համայնքներ` վերանորոգելով ու կառուցելով համայնքապետարաններ, բուժկետներ, զոհված զինծառայողների ընտանիքներին պատկանող բնակարաններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս անգամ հիմնադրամը վերանորոգել է Հերհեր համայնքի բնակիչ, 44-օրյա պատերազմում զոհված ազատամարտիկ Արարատ Գրիգորյանի ընտանիքին պատկանող բնակարանը:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում հերոսի մայրը նշել է, որ որդին աշարհազորայինների կազմում մասնակցել է հայրենիքի պաշտպանության վեհ գործին ու անմահացել 2020թ. հոկտեմբերի 22-ին, «Բայդաղ» կոչվող տեղամասում։
Հերոսի այրին` Արմենուհի Գրիգորյանը, կարևորեց «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի` հետպատերազմյան շրջանում Արցախի ու արցախցու կողքին կանգնելու պատրաստակամությունը։
«Տան վերոնորոգման ծրագիրը հիմնադրամին է ներկայացրել համայնքի ղեկավար Արման Ալեքսանյանը: Փոխվել է տան տանիքը, տեղադրվել նոր սանհանգույց, վերակառուցվել է նաև կցակառույցը: Աշխատանքները կատարվել են պատշաճ կերպով, ինչի համար էլ շնորհակալ ենք «Թուֆենկյան» հիմնադրամին: Ուզում եմ, որ ծրագիրը շարունակական լինի, և բոլորն իրենց կողքին զգան բարի մարդկանց ներկայությունը: Այդպիսով Արցախն այս դժվարին իրավիճակից կարողանա դուրս գալ»,-նշել է Ա. Գրիգորյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Գրիգոր Բեդյանն իր խոսքում ընդգծեց` կշարունակեն վերանորոգել 44-օրյա պատերազմում զոհված, վիրավորված զինծառայողների, բոլոր նրանց տները, ովքեր հանուն հայրենիքի պաշտպանության չխնայեցին իրենց սեփական կյանքը:Բնութագրությունը հասանալի չէ

Фонд "Туфенкян" отремонтировал квартиру, принадлежащую семье погибшего в Гергере борца за свободу
После 44-дневной Арцахской войны 2020 года благотворительный фонд "Туфенкян" продолжил свою деятельность в Арцахе с большей активностью, сосредоточившись на ряде общин Мартунинского района, отремонтировав и построив общинные центры, медпункты и квартиры, принадлежащие семьям погибших военнослужащих.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 февраля, АРЦАХПРЕСС- На этот раз фонд отремонтировал квартиру, принадлежащую семье Арарата Григоряна, жителя общины Гергер, борца за свободу, погибшего в ходе 44-дневной войны.
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" мать героя упомянула, что ее сын участвовал в благородном деле защиты Родины и погиб 22 октября 2020 года в местечке под названием «Байдаг».
Вдова героя Арменуи Григорян подчеркнула готовность благотворительного фонда «Туфенкян» поддержать Арцах и народ Арцаха в послевоенный период.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Глава общины Арман Алексанян представил фонду программу реновации. В доме заменена крыша, установлен новый санузел, реконструирована пристройка. Работа выполнена качественно, за что мы благодарны Фонду "Туфенкян". Я хочу, чтобы программа была непрерывной, чтобы каждый чувствовал присутствие хороших людей рядом с собой. Таким образом, Арцах сможет выйти из этой сложной ситуации", - отметила А. Григорян.«Թուֆենկյան» հիմնադրամը Հերհերում զոհված ազատամարտիկի ընտանիքին պատկանող բնակարան է վերանորոգելԲնութագրությունը հասանալի չէВ своем выступлении директор Благотворительного фонда «Туфенкян» Григор Бедян подчеркнул, что они продолжат ремонт домов военнослужащих, погибших и раненых в 44-дневной войне, всех тех, кто не пожалел своей жизни для защиты Родины.Բնութագրությունը հասանալի չէ