«Թուֆենկյան» հիմնադրամը Հերհերում հերթական տունն է վերանորոգել
«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամը ԱՀ Մարտունու շրջանի Հերհեր համայնքում վերանորոգել է Գրիգորյաններին պատկանող առանձնատունը, որը 44-օրյա պատերազմի ժամանակ լրջորեն վնասվել էր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ծրագրի շահառու Մարաթ Գրիգորյանն ասել է, որ վնասվել էր տան տանիքը, դռներն ու պատուհանները ջարդվել էին։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Այսօր ունենք բոլոր տեսակի հարմարությունները, ինչի համար շնորհակալություն ենք հայտնում «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամին»,-նշել է Մ. Գրիգորյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէՀիմնադրամի տնօրեն Գրիգոր Բեդյանի խոսքով` կառույցն իր ծրագիրը կյանքի է կոչել աջակցել կամեցող մարդկանց շնորհիվ։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Նրանք միշտ պատրաստակամ են և օժանդակում են արցախցու կենսապայմանների բարելավման գործին»,- նշել է Գ. Բեդյանը։

Фонд "Туфенкян" отремонтировал еще один дом в Гергере
Благотворительный фонд "Туфенкян" отремонтировал дом Григорянов в общине Гергер Мартунинского района Арцаха, серьезно пострадавший во время 44-дневной войны.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 февраля, АРЦАХПРЕСС-  В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" бенефициар программы Марат Григорян сообщил, что была повреждена крыша дома, выбиты двери и окна.
"Сегодня у нас есть все удобства для проживания, за что мы благодарим Благотворительный фонд "Туфенкян"", - отметил М. Григорян.
По словам директора фонда Григора Бедяна, структура реализовала свою программу благодаря людям, которые захотели поддержать.