Նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր կառավարության կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու մասին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 9-ին ստորագրել է հրամանագիր՝ հանրապետության Նախագահի 2020 թվականի դեկտեմբերի 17-ի «Արցախի  Հանրապետության  կառավարության կառուցվածքի մասին» հրամանագրում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին:
Նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր կառավարության կառուցվածքում
փոփոխություններ կատարելու մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Համաձայն հրամանագրի՝
-աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարությունը վերանվանվել է սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության,
-էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարությունից առանձնացվել է էկոնոմիկայի մասը և միացվել ֆինանսների նախարարությանը,
- պետական կառավարման մարմինների կառուցվածքում ավելացել է պետական վերահսկողական ծառայությունը (ներկայումս գործող Արցախի Հանրապետության Նախագահի վերահսկողական ծառայության իրավահաջորդը) և նորաստեղծ նյութական վնասների հարցերի կոմիտեն:

President Harutyunyan signed a decree on making changes in the structure of the Government
On February 9, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed a decree "On making changes and amendments to the Artsakh Republic President's decree ‘On the structure of the Government of the Artsakh Republic' " dated on 17 December, 2020, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, FEBRUARY 9, ARTSAKHPRESS: According to the decree:
- Ministry of Labor, Social and Migration Affairs was renamed to the Ministry of Social Development and Migration;
-the economic block has been separated from the Ministry of Economy and Agriculture and attached to the Ministry of Finance,
- The State Control Service (the successor of the current Control Service of the President of the Artsakh Republic) and the newly-created Committee on Material Damages have been added to the structure of public administration bodies