Նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր կառավարության կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու մասին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 9-ին ստորագրել է հրամանագիր՝ հանրապետության Նախագահի 2020 թվականի դեկտեմբերի 17-ի «Արցախի  Հանրապետության  կառավարության կառուցվածքի մասին» հրամանագրում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին:
Նախագահ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր կառավարության կառուցվածքում
փոփոխություններ կատարելու մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Համաձայն հրամանագրի՝
-աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարությունը վերանվանվել է սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարարության,
-էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարությունից առանձնացվել է էկոնոմիկայի մասը և միացվել ֆինանսների նախարարությանը,
- պետական կառավարման մարմինների կառուցվածքում ավելացել է պետական վերահսկողական ծառայությունը (ներկայումս գործող Արցախի Հանրապետության Նախագահի վերահսկողական ծառայության իրավահաջորդը) և նորաստեղծ նյութական վնասների հարցերի կոմիտեն:

Президент Арутюнян подписал указ о внесении изменений в структуру правительства
9 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ «О внесении изменений и дополнений в указ Президента Республики Арцах от 17 декабря 2020 года «О структуре Правительства Республики Арцах».
СТЕПАНАКЕРТ, 9 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Согласно указу:
- Министерство труда, по социальным и миграционным вопросам переименовано в Министерство социального развития и миграции,
- от Министерства экономики и сельского хозяйства отделен экономический блок и присоединен к Министерству финансов,
- в структуру органов государственного управления добавлены Государственная контрольная служба (правопреемник действующей Контрольной службы Президента Республики Арцах ) и новосозданный Комитет по вопросам материального ущерба.