ՌԴ խաղաղապահները հումանիտար ակցիա են անցկացրել Մաճկալաշենի 100-ից ավելի դպրոցականի համար
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հումանիտար արձագանքման կենտրոնի մասնագետները կազմակերպել և մարդասիրական միջոցառում են իրականացրել Արցախի հեռավոր շրջանում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ասվում է ՌԴ ՊՆ տեղեկագրում:
«Այսօր հումանիտար ակցիա է իրականացվել Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն համայնքում: Դպրոցը դպրոցական հավաքածուներ է ստացել: Վաղը ծրագրվում է հումանիտար ակցիայի անցկացում Ստեփանակերտ քաղաքի մանկապարտեզում»,- հայտնել է խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Կուդրինը:
Ռուս խաղաղապահները գյուղական դպրոցում ավելի քան 100 երեխայի գրենական պիտույքների հավաքածուներ են փոխանցել:
Տարեսկզբից ռուս զինծառայողներն ավելի քան 10 հումանիտար ակցիա են իրականացրել Լեռնային Ղարաբաղի կարիքավոր բնակիչների համար:

Russian peacekeepers hold humanitarian action for over 100 schoolchildren in Artsakh
Specialists of the humanitarian response center of the Russian peacekeeping contingent organized and conducted a humanitarian action in a remote area of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
STEPANAKERT, FEBRUARY 10, ARTSAKHPRESS: Russian peacekeepers in a rural school handed over stationery sets and school supplies to more than 100 children from the village of Machkalashen in the Martuni district, the Russian Defense Ministry reported on Thursday.
Since the beginning of this year, the servicemen of the Russian peacekeeping contingent have carried out more than 10 humanitarian actions for needy residents in the cities and remote areas of Nagorno-Karabakh.