Նախագահ Հարությունյանը նոր նշանակումներ է կատարել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 10-ին ստորագրել է հրամանագիր Արմեն Թովմասյանին ԱՀ էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ Նորայր Մուսայելյանը նշանակվել է գյուղատնտեսության նախարար:
Երկրի ղեկավարը հաստատել է նաև կառավարության որոշումներ, համաձայն որոնց՝ Արմեն Ղահրամանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Համլետ Ապրեսյանը նշանակվել է Ասկերանի շրջանի վարչակազմի ղեկավար՝ ազատվելով ԱՀ ջրային կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից:

Президент Арутюнян произвел новые кадровые назначения
10 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ об освобождении Армена Товмасяна от должности министра экономики и сельского хозяйства в связи с переходом на другую работу.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Другим указом президента Норайр Мусаелян назначен министром сельского хозяйства.
Глава государства утвердил также решения правительства, согласно которым:
Армен Каграманян освобожден от должности главы администрации Аскеранского района в соответствии с собственным заявлением.
Гамлет Апресян назначен главой администрации Аскеранского района и освобожден от должности заместителя председателя Водного комитета Республики Арцах.
Ваграм Каграманян назначен председателем Комитета по вопросам материального ущерба Республики Арцах.