Չավուշօղլու. Լավրովը կարող է մասնակցել Սիրիայի հարցով հանդիպմանը
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը կարող է մասնակցել մարտին Անթալիայում կայանալիք Սիրիայի հարցով Ռուսաստանի, Իրանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարարների հանդիպմանը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է News.am-ը, TRT-ին տված հարցազրույցում ասել է Թուրքիայի ԱԳՆ ղեկավար Մեւլյութ Չավուշօղլուն։
«Անթալիայում մարտի 11-13-ը նախատեսված դիվանագիտական ​​ֆորումից մեկ օր առաջ, մեծ հավանականությամբ, Աստանայի ձեւաչափի շրջանակում տեղի կունենա Ռուսաստանի Դաշնության, Իրանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարարների հանդիպումը։ Ռուսաստանն արդեն հաստատել է իր մասնակցությունը, մենք սպասում ենք Իրանի պատասխանին»,- ասել է Չավուշօղլուն։

Чавушоглу: Лавров может принять участие во встрече глав МИД РФ, Ирана и Турции по Сирии
Министр иностранных дел России Сергей Лавров может принять участие во встрече глав МИД РФ, Ирана и Турции по Сирии в Анталье в марте.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 февраля, АРЦАХПРЕСС- О такой вероятности сообщил в четверг глава турецкого внешнеполитического ведомства Мевлют Чавушоглу в интервью телеканалу ТРТ, передает News.am.
«За день до проведения [намеченного на 11-13 марта] дипломатического форума в Анталье с большой степенью вероятности пройдет встреча глав министров иностранных дел РФ, Ирана и Турции в рамках астанинского формата. Россия уже подтвердила участие, мы ожидаем ответа от Ирана», - утверждает Чавушоглу.