Արմեն Գրիգորյանն ու Ստանիսլավ Զասը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ՀՀ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Արմեն Գրիգորյանը շեշտել է, որ Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև դեռևս Խորհրդային Միության տարիներից գոյություն ունի սահման: ԱԽ քարտուղարը նաև ընդգծել է, որ ըստ 1991 թվականի «Անկախ պետությունների համագործակցություն ստեղծելու մասին» համաձայնագրի՝  կողմերը ճանաչել են այդ սահմանը, վավերացրել Համաձայնագիրը իրենց խորհրդարաններում և դարձրել այն երկու երկրների օրենսդրության անբաժանելի մաս:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը նաև քննարկել են ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահությանն առնչվող հարցեր:

Секретарь СБ Армении и генсек ОДКБ обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС-  Как сообщили в пресс-службе Совбеза Армении, в ходе телефонного разговора была обсуждена ситуация на армяно-азербайджанской границе.
А. Григорян подчеркнул, что между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой еще со времен Советского Союза существует граница.
Секретарь Совбеза также подчеркнул, что в соответствии с соглашением от 1991 года «о создании Содружества Независимых Государств» стороны признали эту границу, ратифицировали соглашение в своих парламентах и сделали его неотъемлемой частью законодательства двух стран.
В ходе телефонного разговора стороны также обсудили вопросы, касающиеся председательства Армении в ОДКБ.
Напомним, что упомянутый Григоряном документ предполагает признание существующих границ, а не советских границ.