Արցախում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 181 նոր դեպք
Փետրվարի 11-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ Արցախում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 181 նոր դեպք: Ստացիոնար բուժում է ստանում 43 քաղաքացի: Թեստավորումների թիվը 413 է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով՝ 2022 թվականին կատարվել է 4557 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 1268 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 20 դեպք է արձանագրվել:
Տեղեկացնում ենք, որ անհրաժեշտ է՝ հանրապետության բնակչությունը օր առաջ պատվաստվի (COVID-19)-ի դեմ պատվաստանյութով՝ պահպանելով իրենց և հարազատների առողջությունը:

В Арцахе зарегистрирован 181 новый случай заражения коронавирусом
По состоянию на 11:00 11 февраля в Арцахе было проведено 413 тестов, в результате зарегистрирован 181 новый случай заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 43 пациента.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 4557 человек, у 1268 из них тесты дали положительный результат. Всего зафиксировано 20 летальных исходов.