Վերին Հոռաթաղ համայնքը մանկապարտեզ կունենա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Վերին Հոռաթաղի համայնքի ղեկավար Գրիշա Մարտիրոսյանը:
«Մանկապարտեզի համար նախատեսված շենքն ընթացիկ տարում պետք է ձևափոխվի և վերանորոգվի: Այն ձեռք է բերվել վերջերս` պետական միջոցներով: Համայնքում 70-ից ավելի մանկապարտեզի ենթակա երեխաներ կան», - նշել է Գ. Մարտիրոսյանը:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ պատերազմից հետո տեղահանված 13 ընտանիք է հաստատվել գյուղում՝ 44 բնակչով: «Պատերազմի հետևանքով համայնքում մեկ տուն է վնասվել, որը պետական աջակցությամբ կվերանորոգվի: Սպորտդահլիճի շինարարությունը այս տարի կշարունակվի «Բեյզ Մեթըլս» հանքարդյունաբերական ընկերության կողմից:
Նախատեսվում է նոր ջրագիծ կառուցել», - ասել է Գ. Մարտիրոսյանը և հավելել, որ համայնքապետարանը ևս վերանորոգման կարիք ունի:

В общине Верин Оратаг откроется детский сад
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Верин Оратаг Гриша Мартиросян.
«Здание, предназначенное для детского сада, должно быть изменено или отремонтировано в этом году. Оно было недавно приобретено на государственные средства. В общине более 70 детей дошкольного возраста", - отметил Г. Мартиросян.
По словам нашего собеседника, в селе поселились 13 семей- 44 жителя, переселенные после войны. «В результате войны один дом в общине пострадал и будет отремонтирован при поддержке государства. Строительство спортзала в этом году продолжит горнодобывающая компания "Бейз Метлс".
"Планируется построить новый водопровод", - сказал Г. Мартиросян добавив, что муниципалитет также нуждается в ремонте.