Վերին Հոռաթաղ համայնքը մանկապարտեզ կունենա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Վերին Հոռաթաղի համայնքի ղեկավար Գրիշա Մարտիրոսյանը:
«Մանկապարտեզի համար նախատեսված շենքն ընթացիկ տարում պետք է ձևափոխվի և վերանորոգվի: Այն ձեռք է բերվել վերջերս` պետական միջոցներով: Համայնքում 70-ից ավելի մանկապարտեզի ենթակա երեխաներ կան», - նշել է Գ. Մարտիրոսյանը:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ պատերազմից հետո տեղահանված 13 ընտանիք է հաստատվել գյուղում՝ 44 բնակչով: «Պատերազմի հետևանքով համայնքում մեկ տուն է վնասվել, որը պետական աջակցությամբ կվերանորոգվի: Սպորտդահլիճի շինարարությունը այս տարի կշարունակվի «Բեյզ Մեթըլս» հանքարդյունաբերական ընկերության կողմից:
Նախատեսվում է նոր ջրագիծ կառուցել», - ասել է Գ. Մարտիրոսյանը և հավելել, որ համայնքապետարանը ևս վերանորոգման կարիք ունի:

Verin Horatagh community will have a kindergarten
STEPANAKERT, FEBRUARY 11, ARTSAKHPRESS: The head of the community Grisha Martirosyan told "Artsakhpress".
"The building designed for the kindergarten must be changed or renovated this year. It was recently acquired with state funds. There are more than pre-school 70 children in the community," said Martirosyan.
“13 families displaced due to the war have settled in the village. After the war, one house in the community has been damaged and will be repaired with state support. The construction of the gym will be continued this year by "Base Metals" Mining Company.
"It is planned to build a new water line," said Grisha Martirosyan, adding  that the municipality needs to be renovated.