Նախագահ Հարությունյանի հնարավոր հրաժարականի մասին մամուլի հրապարակումներն իրականությանը չեն համապատասխանում. խոսնակ
ՀՀ որոշ լրատվամիջոցներում տարածվող այն տեղեկությունը, թե, իբր, օրեր առաջ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռանալու պատրաստակամություն է հայտնել, իրականությանը չեն համապատասխանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես» լրատվական գործակալության հետ զրույցում ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը մասնավորապես նշել է, որ, չմեկնաբանելով լրատվամիջոցների հրապարակումները, պարզապես ցանկանում է հիշեցնել` պաշտոնից հեռանալու պատրաստակամության մասին նախագահ Հարությունյանը հետպատերազմյան շրջանում մի քանի անգամ հայտարարել է` նշելով, որ կգնա այդ քայլին այն ժամանակ, երբ Արցախում հնարավոր լինի համապետական ընտրությունների անցկացումը։
«Արցախում այս օրերին տրված է սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի մեկնարկը, ինչը մի շարք հարցերի պատասխան կտա։ Մինչ այդ գործընթացի ավարտը մնացած բոլոր քննարկումների մեկնաբանությունից ձեռնպահ կմնամ»,- ասել է Լ. Ավանեսյանը:

Все публикации прессы о возможной отставке президента Арутюняна не соответствуют действительности: Пресс-секретарь
Распространенная в некоторых СМИ РА информация о том, что несколько дней назад президент Араик Арутюнян якобы выразил готовность уйти с поста президента, не соответствует действительности.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 февраля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с ИА "Арцахпресс" пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян, в частности, отметила, что, не комментируя сообщения СМИ, хотела лишь напомнить, что в послевоенный период президент Арутюнян несколько раз заявлял о своей готовности уйти в отставку, отметив, что он пойдет на этот шаг тогда, когда в Арцахе можно будет провести общенациональные выборы
«В эти дни в Арцахе стартовал процесс конституционных реформ, который даст ответы на ряд вопросов. До завершения процесса я воздержусь от комментариев по всем другим обсуждениям», — сказала Л.  Аванесян.