Պատասխանատուները հետևել են «Հայաստան» հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ իրականացվող շինաշխատանքների ընթացքին (լուսանկարներ)
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Արցախում իրականացվող աշխատանքները հիմնականում մեծածավալ ծրագրեր են, որոնք, հետպատերազմյան իրողություններից ելնելով, ընդգրկում են ինչպես բնակարանաշինության ոլորտը, այնպես էլ ճանապարհաշինական տարբեր նախագծեր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 14 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
May be an image of 7 մարդ, people standing և դրսումը
«Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի փոխտնօրեն Արարատ Խլղաթյանն այցելել են հանրապետության տարածքում մի շարք ակտիվ շինհարթակներ և տեղում ծանոթացել շինաշխատանքների ընթացքին։ Նրանք հետևել են Ասկերանի շրջանի Հովսեփավան և Իվանյան համայնքների երեք նոր թաղամասերի կառուցման աշխատանքներին։ Պատասխանատուները եղել են նաև մայրաքաղաքի Առաքելյան, Տիգրան Մեծ, Թումանյան 82 փողոցների շինհրապարակներում և Աջափնյակի ու Թումանյան փողոցի՝ նոր կառուցվող թաղամասերում»,֊ տեղեկացրել է մեր զրուցակիցը։
May be an image of 2 մարդ և map-ը
Ըստ Մ. Դանիելյանի՝ օրակարգում էր նաև ճանապարհաշինության ոլորտը։ Այց է կատարվել Մարտակերտի շրջան՝ Մարտակերտ-Ներքին Հոռաթաղ-Ճանկաթաղ նոր ավտոճանապարհի շինարարական տեղամաս, իսկ Ասկերանի շրջանում՝ մայրուղուց դեպի Աստղաշեն տանող բարեկարգվող ավտոճանապարհի հատված, որտեղ շինարարական ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ տեղում քննարկվել են աշխատանքների ընթացքին առնչվող և ավարտման ժամկետներին վերաբերող հարցեր։

Ответственные лица следили за процессом строительных работ, финансируемых Всеармянским фондом «Айастан» (фото)
Работы, проводимые в Арцахе при финансировании Всеармянского фонда «Айастан», в основном представляют собой крупномасштабный проект, который, исходя из послевоенных реалий, включает в себя как жилищный сектор, так и различные проекты дорожного строительства.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
May be an image of 7 մարդ, people standing և դրսումը
«На минувшей неделе министр градостроительства Республики Арцах Арам Саргсян и заместитель директора Всеармянского фонда «Айастан» Арарат Хлгатян посетили ряд действующих строительных площадок страны и на месте ознакомились с ходом строительства. Они последовали за строительством трех новых кварталов общин Овсепаван и Иванян Аскеранского района. Ответственные лица побывали также на строительных площадках по улицам Аракеляна, Тиграна Меца и Туманяна 82 в столице, в строящихся кварталах по улицам Ачапняк и Туманян", - сообщила наша собеседница.
May be an image of 2 մարդ և map-ը
По словам М. Даниелян, на повестке дня стояла сфера дорожного строительства. Состоялся визит в Мартакертский район, состоялось посещение места строительства новой автомагистрали Мартакерт-Неркин Оратаг-Чанкатаг, а также в Аскеранском районе части улучшенной автомагистрали, ведущей в Астгашен, где представители строительных компаний обсудили вопросы, связанные с завершением работ.