Մեկնարկում է նոր ծրագիր. ուշադրության կենտրոնում տնային պայմաններում ուսում ստացող երեխաներն են
«Հեռանկար» հասարակական կազմակերպությունը սկսել է նոր ծրագիր, որն իրականացնելու է տնային պայմաններում ուսում ստացող երեխաների համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ փետրվարի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց հասարակական կազմակերպության մարդկային ռեսուրների կառավարիչ Մարինե Հովագիմյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ծրագիրը կիրականացնենք Հանրապետության ողջ տարածքում և կսկսենք Ասկերանի շրջանից: Ծրագրի առաջին հերոսը Խնձրիստան համայնքի 6-րդ դասարանի աշակերտ Կարեն Համբարձումյանն է, ով չի կարողանում քայլել, սակայն դա չի խանգարում նրան ուսում ստանալ տնային պայմաններում: Օրերս այցելել ենք Կարենին, զրուցել նրա հետ, տարբեր խաղեր խաղացել ու փորձել իմանալ նրա երազանքների մասին։ Երկրորդ այցի ժամանակ արդեն Կարենին նվիրել ենք բարձրախոս և խոսափող , քանի որ նա երազում է երգիչ դառնալ։ Մենք վստահ ենք, որ փոքրիկ տղայի երազանքն անպայման կիրականանա»,-նշել է Մ. Հովագիմյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէՄեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ ծրագիրը շարունակական բնույթ է կրելու:
«Մենք չպետք է անտարբեր լինենք հասարակության խոցելի խմբերի նկատմամբ, քանի որ նրանք մեր առանձնահատուկ ուշադրության և հոգատար վերաբերմունքի կարիքը շատ ունեն»,-հավելել է նա:

Запускается новая программа: Особое внимание уделяется детям, обучающимся в домашних условиях
СТЕПАНАКЕРТ, 14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила менеджер по персоналу общественной организации Марине Овагимян.
«Мы будем реализовывать программу на всей территории республики, начнем с Аскеранского района. Первый герой программы – Карен Амбарцумян, ученик 6-го класса общины Хндзристан, который не может ходить, но это не мешает ему заниматься дома. На днях мы были в гостях у Карена, поговорили с ним, играли в разные игры и пытались узнать о его желаниях. Во время второго визита мы уже подарили Карену микрофон и громкоговоритель, ведь он мечтает стать певцом. Мы уверены, что мечта маленького мальчика обязательно сбудется», — отметила М. Овагимян.
Наш собеседница сообщила, что программа будет непрерывной.
«Мы не должны быть равнодушны к уязвимым слоям общества, так как они нуждаются в нашем особом внимании и заботе», — добавила она.