Ասկերանում շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ասկերանի քաղաքապետ Հայկ Շամիրյանը:
«Ներկա դրությամբ Կամո փողոցում նոր ջրագծի անցկացման գործընթացն ավարտման փուլում է գտնվում։ Միաժամանակ նաև ճանապարհների բարեկարգման աշխատանքներ են իրականացվում: 11-րդ փողոցի ավտոճանապարհներն արդեն խճապատվել են: Նելսոն Ստեփանյան փողոցում ընթացքի մեջ են ասֆալտապատման աշխատանքները: Նոր ջրագիծ է անցկացվում Դանիելյան և Արցախյան փողոցներում: Արցախյան փողոցի Բերդ թաղամասում կիրականացվեն ճանապարհների մաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ: Ավարտման փուլում են 3 բազմաբնակարանանոց շենքերի շինաշխատանքները և առաջիկայում կիրականացվի հարակից տարածքի բարեկարգում: Պետական ծրագրով են իրականացվում ասֆալտապատման և ջրագծերի անցկացման աշխատանքները, իսկ խճապատումն ու բարեկարգումը համայնքային ծրագրի մեջ է ընդգրկված», - ներկայացրել է Հ. Շամիրյանը` հավելելով, որ օրերս գործընթացին տեղում հետեւել է նաեւ շրջվարչակազմի ղեկավար Համլետ Ապրեսյանը:

Активные строительные работы в Аскеране продолжаются
СТЕПАНАКЕРТ, 15 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил мэр Аскерана Айк Шамирян.
«В настоящее время завершается процесс строительства нового водопровода по улице Камо. Параллельно ведутся работы по благоустройству дорог. Дороги на 11-й улице уже вымощены. На улице Нельсона Степаняна ведутся работы по асфальтированию. На улицах Даниеляна и Арцахян строится новый водопровод. В квартале Берд улицы Арцахян будут проведены работы по очистке и благоустройству дорог. Завершаются строительные работы 3-х многоквартирных зданий, в ближайшее время будет благоустроена прилегающая территория. Асфальтирование и водопроводные работы осуществляются по госпрограмме, а мощение и благоустройство входят в программу сообщества», — представил А. Шамирян, добавив, что недавно за процессом на месте следил и глава районной администрации Гамлет Апресян.