Արցախում փետրվար-մայիս ամիսներին անցկացվելու են կրակային պատրաստության պարապմունքներ
Արցախի Հանրապետությունում 2022 թվականի փետրվար-մայիս ամիսների ընթացքում անցկացվելու են կրակային պատրաստության պարապմունքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ԱԽ-ի տարածած հաղորդագրությունից:
«Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների ռազմական հմտությունների կատարելագործման նպատակով՝ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի նախաձեռնությամբ 2022 թվականի փետրվար-մայիս ամիսների ընթացքում անց են կացվելու կրակային պատրաստության պարապմունքներ, որոնք իրականացվելու են Պաշտպանության բանակի նյութատեխնիկական բազայի հիման վրա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Պարապմունքներին մասնակցելու են Հանրապետության պետական կառավարման մարմինների, ինչպես նաև՝ խոշոր հիմնարկ-ձեռնարկությունների աշխատակիցները։

В Арцахе с февраля по май пройдут учения по огневой подготовке
СТЕПАНАКЕРТ, 16 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом мы узнаем из сообщения, распространенного Советом безопасности Арцаха.
«С целью совершенствования военных навыков граждан Республики Арцах по инициативе секретаря Совета безопасности Виталия Баласаняна с февраля по май 2022 года в республике будут проведены учения по огневой подготовке, которые пройдут на базе материально-технической базы Армии обороны», - говорится в сообщении СБ Арцаха.
В учениях примут участие сотрудники органов государственного управления республики, а также крупных учреждений и предприятий.