Ադրբեջանի ԶՈւ-ն թիրախավորել է գյուղատնտեսական աշխատանք իրականացնող քաղաքացուն. ԱՀ ոստիկանություն
Փետրվարի 15-ին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման և խաղաղ բնակչությանը հերթական անգամ թիրախավորելու վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 16 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են, որ ստացված տեղեկությունների ստուգման արդյունքում Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 15:30-ի սահմաններում Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում Խնապատ գյուղի բնակիչ Կ.Մ.-ն (ծնված 1983թ.) տրակտորով հերկ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի մարտական դիրքից նրա ուղղությամբ արձակված կրակոցներից վնասվել է տրակտորի հետևի անվադողը:
Բաժնի պետ Արման Սարուխանյանի գլխավորությամբ դեպքի վայր են մեկնել շրջբաժնի ծառայողներն ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները:

Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь в направлении гражданина, проводящего сельскохозяйственные работы: Полиция Республики Арцах
15 февраля в Аскеранский райотдел полиции Республики Арцах поступило сообщение о нарушении режима прекращения огня Вооруженными силами Азербайджана, в очередной раз направленными против мирного населения.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 февраля, АРЦАХПРЕСС- Полиция МВД Республики Арцах сообщает, что в результате проверки поступившей информации сотрудники Аскеранского райотдела выяснили, что инцидент произошел около 15:30 того же дня в селе Храморт. Мишенью оказался К.М. (1983 г.р.), житель села Хнапат, занятый сельскохозяйственными работами на тракторе.
На место происшествия выехал начальник управления Арман Саруханян вместе с офицерами отдела и представителями российских миротворческих сил.