Հանրապետության նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ նվիրված 2020թ. Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմում մարտական գործողություններին մասնակցած և թիկունքային տարբեր աշխատանքներում ընդգրկված քաղաքացիների կարգավիճակի հստակեցման հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 17 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Թեմայի շուրջ զեկուցմամբ հանդես են եկել ոլորտի պատասխանատուները, այնուհետև տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ խնդրի համապարփակ լուծման համար անհրաժեշտ են իրավական հստակ կարգավորումներ՝ հիմնվելով կատարված ուսումնասիրությունների և վերլուծությունների արդյունքների վրա: Ա. Հարությունյանը շեշտադրել է, որ յուրաքանչյուր անձի ծառայությունը պետք է հավուր պատշաճի գնահատվի ու արձանագրվի կոնկրետ կարգավիճակով՝ միևնույն ժամանակ բացառելով ցանկացած չարաշահում ու կամայական մոտեցում:

Президент республики провел расширенное совещание
17 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел расширенное рабочее совещание, посвященное вопросам определения статуса граждан, принявших участие в боевых действиях и вовлеченных в разные тыловые работы в ходе войны, развязанной против Арцаха в 2020 г.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
С докладом по теме выступили компетентные лица соответствующих сфер, после чего состоялось детальное обсуждение. Глава государства отметил, что для комплексного решения проблемы необходимо четкое правовое решение, основанное на результатах исследований и анализа. А. Арутюнян подчеркнул, что служба каждого гражданина должна получить надлежащую оценку и конкретный статус,  при этом необходимо исключить любые злоупотребления и произвол.
В совещании принял также участие председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян.