Հանրապետության նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ նվիրված 2020թ. Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմում մարտական գործողություններին մասնակցած և թիկունքային տարբեր աշխատանքներում ընդգրկված քաղաքացիների կարգավիճակի հստակեցման հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 17 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Թեմայի շուրջ զեկուցմամբ հանդես են եկել ոլորտի պատասխանատուները, այնուհետև տեղի է ունեցել շահագրգիռ քննարկում: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ խնդրի համապարփակ լուծման համար անհրաժեշտ են իրավական հստակ կարգավորումներ՝ հիմնվելով կատարված ուսումնասիրությունների և վերլուծությունների արդյունքների վրա: Ա. Հարությունյանը շեշտադրել է, որ յուրաքանչյուր անձի ծառայությունը պետք է հավուր պատշաճի գնահատվի ու արձանագրվի կոնկրետ կարգավիճակով՝ միևնույն ժամանակ բացառելով ցանկացած չարաշահում ու կամայական մոտեցում:

Artsakh President convened an enlarged consultation
On February 17, the President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened an enlarged working consultation dedicated to the issues of specifying the status of the citizens involved in hostilities and various support works in the rear during the war unleashed against Artsakh in 2020.
STEPANAKERT, FEBRUARY 17, ARTSAKHPRESS: The responsible persons of the sphere delivered reports on the topic, which was succeeded by concerned discussions.
The Head of the State noted that precise legal regulations are needed for the comprehensive solution of the issue, based on the results of studies and analyses.
A. Harutyunyan stressed that the service of each person should be properly evaluated and registered in a specific status, while excluding any abuse and arbitrary approach.
Chairman of the National Assembly of the Artsakh Republic Arthur Tovmasyan also partook in the meeting.