Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 154 նոր դեպք
Փետրվարի 18-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ Արցախում կատարվել է 407 թեստավորում: Հաստատվել է կորոնավիրուսի 154 նոր դեպք, այդ թվում՝ երեխաներ։ Արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, ստացիոնար բուժվողների թիվը 60 է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 18 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
Կորոնավիրուսային հիվանդության բուժման նպատակով ամբուլատոր դիմելությունը կազմել է 314 անձ, այդ թվում 42 երեխա:
Այսպիսով, 2022 թվականին կատարվել է 7336 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2383 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 26 դեպք է արձանագրվել:

В Арцахе выявлено 154 новых случая заболевания коронавирусом
По состоянию на 11:00 18 февраля в Арцахе было проведено 407 тестов, в результате зарегистрировано 154 новых случая заболевания коронавирусом, в том числе у детей. Зарегистрировано 2 летальных исхода, стационарное лечение получают 60 пациентов.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве здравоохранения Республики Арцах.
Амбулаторное лечение от коронавируса прошли 314 человек, в том числе 42 ребенка.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 7336 человек, у 2383 из них тесты дали положительный результат. Всего зафиксировано 26 летальных исхода.