ԱՀ ԱԺ-ն միաձայն ընդունել է «Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների մասին» օրենքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 18 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ օրակարգում ընդգրկված էին առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների մասին», «Քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը և ԱԺ խմբակցությունների նախաձեռնությամբ ներկայացված Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ Ազգային ժողովի հայտարարությունը: Քվեարկության է դրվել «Արցախի Հանրապետության բռնազավթված տարածքների մասին», «Քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքներն ընդունելու մասին հարցը և ընդունվել 30 կողմ ձայնով։
Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ Ազգային ժողովի հայտարարությունը ներկայացրել է պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանը։ Այն ևս ընդունվել է 30 կողմ ձայնով։

Парламент Арцаха единогласно принял закон «Об оккупированных территориях Республики Арцах»
СТЕПАНАКЕРТ, 18 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в повестку дня включены принятые в первом чтении пакет законов "Об оккупированных территориях Республики Арцах", "О внесении изменений в Гражданский кодекс" и "Заявление НС по случаю Дня возрождения Республики Арцах", инициированный фракциями НС. Вопрос о принятии законов «Об оккупированных территориях Республики Арцах», «О внесении изменений в Гражданский кодекс» был поставлен на голосование и принят 30 голосами «за».
"Заявление НС по случаю Дня возрождения Республики Арцах" представил депутат Гегам Степанян. Оно было принято 30 голосами «за».