«Եզնիկ Մոզյան» արհեստագործական ուսումնարանում նոր արհեստանոց է բացվել (լուսանկարներ)
Այսօր՝ փետրվարի 18-ին, «Եզնիկ Մոզյան» արհեստագործական ուսումնարանում տեղի է ունեցել «Հասարակական սնունդ» բաժնի արհեստանոցի բացումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրուցյում արհեստագործական ուսումնարանի տնօրեն Նարինե Իշխանյանն ասել է, որ «Հասարակական սնունդ» բաժնում գործում է երկու կուրս՝ 1-ին և 3-րդ. 2-րդ կուրսը չի գործում, քանի որ աշկերտների մեծամասնությունը Քարվաճառի, Շուշիի և Հադրութի շրջաններից էին, և պատերազմից հետո հաստատվել են ՀՀ տարբեր բնակավայրերում։
«1-ին կուրսում սովորում է տասը աշկերտ՝ յոթ աղջիկ և երեք տղա, իսկ 3-րդ կուրսում՝ ինը աշկերտ՝ չորս աղջիկ և հինգ տղա։ Առաջին կուրսում ուսանում են խոհարարություն, իսկ երրորդում՝ խոհարարության հետ մեկտեղ նաև հրուշակագործություն։ Ունենք երկու վարպետ»,-նշել է Ն. Իշխանյանը։
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ արհեստանոցի վերանորոգման և կահավորման աշխատանքներն իրականացրել են ուսումնարանի սաները։

В профессионально-техническом училище им. Езника Мозяна открылась новая мастерская (фото)
Сегодня, 18 февраля, в профтехучилище «Езник Мозян» открылась мастерская отделения «Общественное питание».
СТЕПАНАКЕРТ, 18 февраля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" директор ПТУ Нарине Ишханян сообщила, что на отделении "Общественное питание" есть два курса: 1-й и 3-й. Второго курса нет, так как большинство учащихся были из Карвачарского, Шушинского, Гадрутского районов, а после войны расселились по разным населенным пунктам Армении.
«На первом курсе обучаются десять учеников – семь девочек – три мальчика, а на третьем курсе – девять учеников – четыре девочки – пять мальчиков. На первом курсе изучают кулинарию, а на третьем курсе вместе с кулинарией изучают кондитерское дело. У нас два мастера», — отметила Н. Ишханян.