Մայրաքաղաքի Թումանյան փողոցի նորակառույց բազմաբնակարան շենքերում իրականացվում են կահավորման աշխատանքներ
Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում կառուցված նոր բնակելի բազմաբնակարան շենքերում իրականացվում են կահավորման աշխատանքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 18 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէ «Թումանյան փողոցում` նախկին կաթի կոմբինատի տարածքում կառուցված բնակելի շենքը 108 բնակարանանոց է, որից 90-ը՝ 2, իսկ 18-ը՝ 3 սենյականոց: Նույն փողոցում` նախկին շինանյութերի կոմբինատի տարածքում կառուցված բնակելի շենքը 153 բնակարան ունի, որից 31-ը կլինի 2, 94-ը՝ 3, իսկ 28-ը՝ 4 սենյականոց: Բազմաբնակարան շենքերը կառուցվում են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ, «Քարավան» ՍՊ և «Ճանշին» ՓԲ ընկերությունների կողմից։ », - նշել է Մ. Դանիելյանը:  Ինչպես հայտնում են ԱՀ բնակարանային հարցերի կոմիտեից՝ արդեն բնակարաններ են տրամադրվել Շուշի և Հադրութ քաղաքներից միաժամանակ տեղահանված և զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին, բազմազավակ ընտանիքներին և այլ շահառուներին։

В новостройках на улице Туманяна в столице ведутся отделочные работы
В строящихся на улице Туманяна в Степанакерте новых жилых многоквартирных зданиях ведутся работы по отделке.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«В жилом здании, построенном на территории бывшего молочного завода по улице Туманяна, 108 квартир, из них 90 2-комнатных и 18 3-комнатных. В жилом здании, построенном на той же улице, на территории бывшего завода стройматериалов, 153 квартиры, из них 31 будет двухкомнатной, 94 – трехкомнатной, а 28 – четырехкомнатной. Многоквартирные здания строятся за счет средств Всеармянского фонда «Айастан», компаний ООО «Караван» и ЗАО «Чаншин». Квартиры уже предоставлены семьям переселенцев из городов Гадрут и Шуши, многодетным семьям, а также семьям погибших борцов за свободу», - отметила М. Даниелян.