Այսօր մեր պարտքն է վերականգնել մարտական ոգին. ԱԺ փոխնախագահ
1988թ. փետրվարը մեր ազգի համար ունի մեծ խորհուրդ, և այսօր մեր պարտքն է հատկապես պատերազմից հետո վերականգնել մեր մարտական ոգին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 19 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արցախի ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը՝ անդրադառնալով Արցախի վերածննդի օրվա խորհրդին:
«Պետք է վերականգնենք ու դրսևորենք մեր առօրյայում մեր անկոտրում կամքը, ինչը թույլ տվեց  1988թ. և հետագա տարիներին հաղթել մեզ պարտադրված պատերազմում: Պետք է  անենք ամեն ինչ, որպեսզի վերականգնենք մեր տարածքային ամբողջականությունը, ամբողջ աշխարհին յուրահատուկ  մեսիջ ուղարկենք, որ մենք պատրաստակամ ենք մինչև վերջ պայքարել մեր անկախության համար: Համոզված եմ, որ մեզ կհաջողվի», - նշել է Գ. Բաղունցը:

Сегодня наш долг – восстановить боевой дух: Заместитель председателя НС
Февраль 1988 года имеет большое значение для нашего народа, сегодня наш долг, особенно после войны, восстановить наш боевой дух.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресссказал заместитель председателя Национального собрания Арцаха Гагик Багунц, касаясь Совета Дня возрождения Арцаха.
«Мы должны восстановить и проявить в нашей повседневной жизни нашу несгибаемую волю, которая позволила нам победить в войне, навязанной нам в 1988 году и в последующие годы. Мы должны сделать все возможное, чтобы восстановить нашу территориальную целостность, послать всему миру уникальный сигнал о том, что мы готовы до конца бороться за свою независимость. Я уверен, что у нас все получится», — отметил Г. Багунц.