Այսօր բոլորս Արցախում կատարում ենք Հայրենիքի պաշտպանի առաքելություն. Վիտալի Բալասանյան
Արցախի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առիթով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 23 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Ժողովրդի կողմից ավանդաբար սիրված և մեծարվող այս տոնը մեր ժամանակներում ձեռք է բերել նոր իմաստ և նշանակություն։ Այսօր մենք բոլորս Արցախում կատարում ենք Հայրենիքի պաշտպանի առաքելություն՝ հավատալով այն խաղաղ ապագային, որը կառուցելու համար չենք խնայել ջանք ու եռանդ, հանուն որի՝ իրենց կյանքն են զոհաբերել հազարավոր քաջ հայորդիներ։
Մեր անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Արցախում գտնվող ռուսական խաղաղապահ զորակազմին նույնպես շնորհավորում եմ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա կապակցությամբ։ Արցախի համապատասխան պետական կառույցների և զորակազմի փոխգործակցության բարձր մակարդակը վստահություն է հաղորդում առաջացող խնդիրներին արագ ու արդյունավետ լուծումներ տալու ուղղությամբ։

Сегодня мы все выполняем миссию Защитника Отечества в Арцахе: Виталий Баласанян
Секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян направил поздравительное послание по случаю Дня защитника Отечества.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля, АРЦАХПРЕСС- В послании говорится:
Сердечно поздравляю вас с Днем защитника Отечества.
Этот праздник, традиционно любимый и почитаемый в народе, в наше время приобрел новое значение. Сегодня мы все выполняем миссию Защитника Отечества в Арцахе, веря в мирное будущее, ради которого не жалели сил и энергии, ради которого отдали свои жизни тысячи отважных сыновей Отечества.
Также поздравляю с Днем защитника Отечества российские миротворческие силы, которые в Арцахе целях обеспечения нашей безопасности с Днем защитника Отечества. Высокий уровень сотрудничества между соответствующими государственными структурами Арцаха и российскими войсками дает уверенность в быстром и эффективном решении возникающих проблем.