Այսօր բոլորս Արցախում կատարում ենք Հայրենիքի պաշտպանի առաքելություն. Վիտալի Բալասանյան
Արցախի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առիթով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 23 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա առթիվ:
Ժողովրդի կողմից ավանդաբար սիրված և մեծարվող այս տոնը մեր ժամանակներում ձեռք է բերել նոր իմաստ և նշանակություն։ Այսօր մենք բոլորս Արցախում կատարում ենք Հայրենիքի պաշտպանի առաքելություն՝ հավատալով այն խաղաղ ապագային, որը կառուցելու համար չենք խնայել ջանք ու եռանդ, հանուն որի՝ իրենց կյանքն են զոհաբերել հազարավոր քաջ հայորդիներ։
Մեր անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Արցախում գտնվող ռուսական խաղաղապահ զորակազմին նույնպես շնորհավորում եմ Հայրենիքի պաշտպանի օրվա կապակցությամբ։ Արցախի համապատասխան պետական կառույցների և զորակազմի փոխգործակցության բարձր մակարդակը վստահություն է հաղորդում առաջացող խնդիրներին արագ ու արդյունավետ լուծումներ տալու ուղղությամբ։

Secretary of the Security Council of the Republic of Artsakh Vitali Balasanyan addressed a congratulatory message on the Fatherland Defender’s Day.
Artsakh Security Council Secretary addresses congratulatory message on Fatherland Defender’s Day
STEPANAKERT, FEBRUARY 23, ARTSAKHPRESS: The message reads as follows:
I cordially congratulate on the occasion of the Fatherland Defender’s Day.
This holiday, traditionally loved by the people, has gained a new meaning in our times. Today we all carry out a mission of Fatherland's Defender in Artsakh, believing in the peaceful future for which we haven’t spared any effort and energy, for the sake of which thousands of courageous Armenians sacrificed their lives.
I also congratulate the Russian peacekeeping contingent in Artsakh on the Fatherland Defender’s Day. The high level of partnership between the respective state structures of Artsakh and the contingent gives confidence in quickly and effectively solving the emerging problems.