Հետեւողական աշխատանքի նպատակը Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալն ու Արցախի դրոշն այնտեղ ծածանելն է. Արցախցի մարզիկ
Արցախցի մարզիկ, սամբոյի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Կարեն Սարգսյանը մինչ Արցախյան 44-օրյա պատերազմն ապրում էր բերդաքաղաք Շուշիում և մարզվում «Ադամյան» սամբո ակումբում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մասնակցելով Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կայացած սամբոյի Եվրոպայի առաջնությանը` նա զբաղեցրել է երրորդ պատվավոր տեղը և արժանացել բրոնզե մեդալի։
«Առաջնությանը մասնակցում էին 200 մարզիկներ ինը երկրներից։
58 կգ քաշային կարգում ունեցել եմ մենամարտեր Ռուսաստանը, Կազախստանը ներկայացնող մարզիկների հետ։
Վերջին մենամարտը Մոլդովայի ներկայացուցչի հետ էր, որին հաղթելուց հետո դարձա բրոնզե մեդալակիր»,- պատմել է Կ. Սարգսյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէՄեր զրուցակիցն անկեղծացավ՝ հետեւողական աշխատանքի գերագույն նպատակը Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալն է, հայրենիքի պատիվը բարձր պահելն ու Արցախի Հանրապետության դրոշն այնտեղ ծածանելը։
«Պետք է նշեմ, որ առանց իմ մարզիչի՝ Արմեն Ադամյանի, չէի կարող ունենալ հաջողություններ։ Շնորհակալ եմ նրան, որ կողքիս է»,-ասել է մարզիկը։

Цель последовательной работы – стать чемпионом Олимпийских игр и поднять там флаг Арцаха: Арцахский спортсмен
Арцахский спортсмен, бронзовый призер чемпионата Европы по самбо Карен Саргсян до начала 44-дневной Арцахской войны жил в городе-крепости Шуши, тренировался в спортивном клубе самбо «Адамян».
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля, АРЦАХПРЕСС- Участвуя в чемпионате Европы по самбо в Минске, Беларусь, он занял третье почетное место и завоевал бронзовую медаль.
Բնութագրությունը հասանալի չէ"В чемпионате приняли участие 200 спортсменов из девяти стран.
В весовой категории 58 кг у меня были бои со спортсменами, представляющими Россию и Казахстан.
Последний бой был с представителем Молдовы, после победы в котором я стал бронзовым призером", - рассказал К. Саргсян.
Наш собеседник поделился с нами: главная цель последовательной работы – стать чемпионом Олимпийских игр, высоко сохранить честь Родины и поднять там флаг Республики Арцах.
«Должен отметить, что без моего тренера Армена Адамяна я бы не добился успеха. Я благодарен ему за то, что он рядом со мной», — сказал спортсмен.