Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Արցախյան երեք պատերազմների մի խումբ մասնակիցների
ՀՀ նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է Զինվորի տանը և Հանրապետական վերականգնողական կենտրոնում վերականգնողական բուժում ստացող Արցախյան երեք պատերազմների մասնակիցներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանը պատերազմի մասնակիցներն Ալեն Սիմոնյանին պատմել են վերականգնողական կենտրոններում անցնող իրենց առօրյայից՝ նշելով, որ բուժում ստանալուն զուգահեռ նաև համապատասխան մասնագիտություններ են ձեռք բերել։ Նրանք մանրամասներ են ներկայացրել հետպատերազմյան կյանքին ինտեգրվելու փորձառությունից։ Զրույցի ընթացքում շեշտադրվել են ապագային միտված ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։
Նախկին զինծառայողներն Ալեն Սիմոնյանին տեղեկացրել են իրենց կյանքի որակի բարելավմանն առնչվող որոշ խնդիրների և խոչընդոտների մասին։ Նախագահի պաշտոնակատարն աշխատակազմին հանձնարարել է ուսումնասիրել և լուծումներ տալ բարձրացված հարցերին։
Հանդիպման ավարտին Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ստեղծագործող տղաների հրավերը՝ մասնակցելու պատերազմին նվիրված և դրան հաջորդող քաղաքացիական կյանքին վերաբերող միջոցառումներին և այդ մասին պատմող գրքի շնորհանդեսին։

Ален Симонян принял группу участников трех Арцахских войн
Исполняющий обязанности президента Армении Ален Симонян 23 февраля принял группу участников трех арцахских войн, проходящих реабилитационное лечение в Доме воина и в Республиканском реабилитационном центре.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента, во время встречи участники войны рассказали Алену Симоняну о своих буднях, проходящих в реабилитационных центрах, отметив, что параллельно с прохождением лечения они приобретают и специальности. Они подробно рассказали о своей интеграции в послевоенную жизнь. В ходе беседы особо были отмечены программы и инициативы, нацеленные на будущее.
Бывшие военнослужащие сообщили Алену Симоняну о некоторых проблемах и препятствиях, связанных с улучшением качества их жизни. Исполняющий обязанности президента поручил Аппарату изучить и представить решения по поднятым вопросам.
В завершение встречи Ален Симонян принял приглашение ребят принимать участие в мероприятиях, посвященных войне и их гражданской жизни, и презентации книги обо всем этом.