Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Արցախյան երեք պատերազմների մի խումբ մասնակիցների
ՀՀ նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է Զինվորի տանը և Հանրապետական վերականգնողական կենտրոնում վերականգնողական բուժում ստացող Արցախյան երեք պատերազմների մասնակիցներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանը պատերազմի մասնակիցներն Ալեն Սիմոնյանին պատմել են վերականգնողական կենտրոններում անցնող իրենց առօրյայից՝ նշելով, որ բուժում ստանալուն զուգահեռ նաև համապատասխան մասնագիտություններ են ձեռք բերել։ Նրանք մանրամասներ են ներկայացրել հետպատերազմյան կյանքին ինտեգրվելու փորձառությունից։ Զրույցի ընթացքում շեշտադրվել են ապագային միտված ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։
Նախկին զինծառայողներն Ալեն Սիմոնյանին տեղեկացրել են իրենց կյանքի որակի բարելավմանն առնչվող որոշ խնդիրների և խոչընդոտների մասին։ Նախագահի պաշտոնակատարն աշխատակազմին հանձնարարել է ուսումնասիրել և լուծումներ տալ բարձրացված հարցերին։
Հանդիպման ավարտին Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ստեղծագործող տղաների հրավերը՝ մասնակցելու պատերազմին նվիրված և դրան հաջորդող քաղաքացիական կյանքին վերաբերող միջոցառումներին և այդ մասին պատմող գրքի շնորհանդեսին։

Alen Simonyan receives group of participants of three Artsakh Wars
Acting President of Armenia Alen Simonyan received today a group of participants of the three Artsakh Wars who receive treatment at the Soldier’s Home and the Republican Rehabilitation Center, the Presidential Office said.
STEPANAKERT, FEBRUARY 23, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The guests told Alen Simonyan about their daily activities in the rehabilitation centers, stating that they have also acquired respective professions in line with the treatment. They presented their experience of integrating into life after war. The programs and initiatives directed to the future were emphasized during the talk.
The former servicemen also presented some problems and obstacles relating to the improvement of their life quality. The Acting President tasked his staff to observe and solve these problems.
At the end of the meeting Alen Simonyan accepted the invitation of the former soldiers to participate in events relating to war and the post-war civilian life and in the presentation of the book telling about that.