Ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարը, հայկական կողմը կորուստներ չունի. ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որի համաձայն ՊԲ-ի ստորաբաժանումները փետրվարի 23-ին ժամը 10:05-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Իրականում առաջնագծի տվյալ հատվածում ադրբեջանական կողմն է խախտել հրադադարը, ինչի հետևանքով հայկական կողմը կորուստներ չի կրել, հայտնում են Արցախի պաշտպանական գերատեսչությունից։
Շեշտվում է՝ Արցախի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչությունը ևս մեկ անգամ հավաստում է իր հավատարմությունը հրադադարի պահպանման ռեժիմին և տեղեկացնում, որ նշված կամ որևէ այլ ուղղությամբ ՊԲ- ի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը չի խախտվել:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня, с армянской стороны потерь нет: Армия обороны
Министерство обороны Азербайджана распространило заявление, согласно которому подразделения Армии обороны 23 февраля около 10:05 открыли огонь по азербайджанским позициям на юго-восточном направлении Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 февраля, АРЦАХПРЕСС- Фактически азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня на этом участке линии фронта, в результате чего армянская сторона не понесла потерь, сообщает Минобороны Арцаха.
Подчеркивается, что Министерство обороны Республики Арцах «еще раз подтверждает свою приверженность режиму прекращения огня» и сообщает, что режим прекращения огня Армией обороны ни на указанном, ни на каком-либо другом направлении не нарушался.