ՌԴ զինված ուժերը մտել են Կիևի մարզ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ուկրաինայի պետական սահմանապահ ծառայությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ռուսական տեխնիկան անցել է «Վիլչա» անցակետով, որի ընթացքում ուկրաինացի զինվորականները մարտ են վարել:
«Բացի այդ, Ժիտոմիրի ջոկատի սահմանապահ ծառայության «Մլաչովկա» բաժնի տեղակայման վայրից «Գրադ»-ից իրականցվել է  հրետակոծություն:
Նշենք, որ սահմանապահ ստորաբաժանումները, կախված իրավիճակից, տեղակայվում են պահեստային դիրքերի վրա եւ գործում են Ուկրաինայի Զինված ուժերի եւ Ազգային գվարդիայի հետ փոխգործակցությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Подразделения ВС РФ вошли в Киевскую область
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом говорится в сообщении Государственной пограничной службы Украины.
Согласно сообщению, российская техника прошла через блокпост Вильча, несмотря на сопротивление украинских военнослужащих.
«Кроме того, обстрел из «Града» велся из расположения на участке «Млаховка» Житомирского отряда пограничной службы.
«Следует отметить, что пограничные подразделения в зависимости от обстановки дислоцируются на резервных позициях и действуют во взаимодействии с ВС Украины и Национальной гвардией», - говорится в сообщении.