Ուկրաինան պատրաստ է Ռուսաստանի հետ բանակցություններ վարել չեզոք կարգավիճակի վերաբերյալ
Ուկրաինան պատրաստ է Ռուսաստանի հետ բանակցություններ վարել չեզոք կարգավիճակի վերաբերյալ, բայց նախ պետք է ունենա անվտանգության երաշխիքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ուկրաինական «Ունիան» կայքը, այս մասին հայտարարություն է տարածել Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը:
«Ուկրաինան միշտ թողել և թողնում է բանակցությունների համար տարածքը, այդ թվում հիմա, երբ Ռուսաստանը լայնածավալ ներխուժման է անցել: Այս պատերազմը պետք է դադարեցնել: Այս մարտական գործողությունները պետք է դադարեցնել»,-գրել է Պոդոլյակը:

Украина готова к переговорам с Россией по вопросу нейтрального статуса
Украина готова вести переговоры с Россией по вопросу нейтрального статуса, но, прежде всего, должна получить гарантии безопасности.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как сообщает украинский сайт Unian, об этом заявил советник руководителя Аппарата президента Украины Михаил Подоляк.
«Украина всегда оставляла и оставляет пространство для переговоров. В том числе и сейчас, когда Россия пошла на полномасштабное вторжение. Эту войну нужно прекращать. Эти боевые действия нужно прекращать», - написал Михаил Подоляк.