Մարտակերտի թիվ 1 դպրոցի վերակառուցման շինաշխատանքներն ընթացքի մեջ են
ԱՀ Մարտակերտ քաղաքում ակտիվորեն ընթանում են Վլադիմիր Բալայանի անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի վերակառուցման շինաշխատանքները:
Մարտակերտի  թիվ 1 դպրոցի վերակառուցման շինաշխատանքներն ընթացքի մեջ են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրուցում ասել է ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը:
«Արդեն ավարտվել են շենքի աջ թևի վերակառուցման, պատուհանների տեղադրման, պատերի ամրացման աշխատանքները: Այս փուլում փոխվում է շենքի տանիքը»,-նշել է Մ. Դանիելյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ շինաշխատանքներն իրականացվում են պետբյուջեի միջոցներով, իսկ կապալառուն «Կոմֆորտ» ՍՊ ընկերությունն է: Գործընթացը վերահսկում է ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության կողմից:

Продолжается реконструкция Мартакертской школы №1
Продолжается реконструкция средней школы №1 имени Владимира Балаяна в городе Мартакерт Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Реконструкция правой стороны здания, установка окон и усиление стен уже завершены. На данном этапе меняют крышу здания», — отметила М. Даниелян.
По словам нашей собеседницы, строительные работы ведутся за счет государственного бюджета, а подрядчиком выступает ООО «Комфорт». Процесс контролируется Министерством Градостроительства Республики Арцах.