Զելենսկին Պուտինին առաջարկել է բանակցություններ սկսել ռազմական գործողությունները դադարեցնելու շուրջ
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին առաջարկել է բանակցություններ սկսել ռազմական գործողությունների դադարեցման շուրջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուկրաինայի ղեկավարի ուղերձը հրապարակվել է «Տելեգրամ»-ի պաշտոնական ալիքում:
«Ուզում եմ ևս մեկ անգամ դիմել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին: Ամբողջ Ուկրաինայի տարածքում ընթանում են ռազմական գործողություններ: Եկեք նստենք բանակցային սեղանի շուրջ, որպեսզի դադարեցնել արյունահեղությունը »,- ասել է Զելենսկին:
Նա նաև քննադատության ենթարկեց եվրոպացի իր գործընկերներին, ովքեր, ըստ Զելենսկու, չափազանց դանդաղ են օգնում Ուկրաինային:

Зеленский предложил Путину начать переговоры о прекращении боевых действий
Президент Украины Владимир Зеленский предложил президенту России Владимиру Путину начать переговоры о прекращении боевых действий.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Обращение президента Украины было опубликовано на официальном Telegram-канале.
«Хочу еще раз обратиться к президенту Российской Федерации. Военные действия идут по всей территории Украины. Давайте сядем за стол переговоров, чтобы остановить кровопролитие», - сказал Зеленский.
Он раскритиковал и своих европейских коллег, которые, по мнению Зеленского,  медлят с помощью Украине.