Մայրաքաղաքում զինվորականների մասնակցությամբ շախմատի թիմային առաջնություն է անցկացվել
Փետրվարի 21-28-ը Շախմատի հանրապետական մարզադպրոցում անց է կացվել շախմատի թիմային առաջնություն` զինվորականների մասնակցությամբ:
Մայրաքաղաքում  զինվորականների մասնակցությամբ շախմատի թիմային առաջնություն է անցկացվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում N զորամասի ֆիզիկական պատրաստության և սպորտի բաժնի պետ Էդուարդ Հովսեփյանը նշեց, որ այս առաջնության ուժեղագույն մարզիկները կմասնակցեն Հայաստանում կայանալիք առաջնությանը:
«Արցախի պաշտպանության բանակի տարբեր զորամասերից առաջնությանը մասնակցում է 36 խաղացող: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները կպարգևատրվեն գավաթով և պատվոգրերով:
Նման միջոցառումները կազմակերպվում են զինծառայողների բարոյահոգեբանական վիճակը բարձրացնելու, ակտիվ հանգիստը կազմակերպելու նպատակով: Նման սպորտաձևը կարևոր դեր է խաղում հրետանային ստորաբաժանումների անձնակազմի մտածելակերպի զարգացման գործում», -նշել է Է. Հովսեփյանը:
Շախմատի հանրապետական մարզադպրոցի տնօրեն Հակոբ Ավագյանի խոսքով՝ Արցախի պաշտպանության բանակը ամեն տարի անց է կացնում շախմատի մրցաշար: «Ժամկետային զինծառայողներն ու սպաները մեծ հաճույքով են մասնակցում առաջնությանը: Հաճելի է, որ մեր սաները, ովքեր հիմա ծառայում են պաշտպանության բանակում, նույնպես մասնակցում են և շատ լավ արդյունքներ են արձանագրում», -նշել է Հ.Ավագյանը:

В столице прошел командный чемпионат по шахматам с участием военных
21-28 февраля в Республиканской спортивной шахматной школе состоялся командный чемпионат по шахматам с участием военных.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 февраля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" начальник отдела физической подготовки и спорта N-й воинской части Эдуард Овсепян отметил, что в чемпионате, который пройдет в Армении, примут участие сильнейшие спортсмены этого чемпионата.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«В чемпионате принимают участие 36 игроков из разных воинских частей Армии обороны Арцаха. Победители будут награждены кубком и дипломами.
Такие мероприятия организуются для поднятия боевого духа военнослужащих и организации активного отдыха. «Такие виды спорта играют важную роль в развитии менталитета личного состава артиллерийских частей», — отметил Э. Овсепян.Բնութագրությունը հասանալի չէ
По словам директора Республиканской шахматной спортивной школы Акопа Авагяна, Армия обороны Арцаха ежегодно проводит шахматный турнир. «Срочники и офицеры с большим удовольствием принимают участие в чемпионате. Отрадно, что наши воспитанники, которые в настоящее время служат в Армии обороны, также участвуют и показывают очень хорошие результаты», - отметил А.Авакян.