Անցած տարում Արցախի բուժհաստատություններում 1463 երեխա է ծնվել
2021 թվականի ընթացքում Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության բուժհաստատություններում ծնվել է 1463 երեխա` 734 տղա, 729 աղջիկ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացնում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից և հավելում` ծնունդներից 1337-ը գրանցվել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտում` 660 տղա, 677 աղջիկ հարաբերակցությամբ:
Տարվա ընթացքում Արցախում արձանագրվել է զույգ երեխաների 22 ծնունդ:
Հարկ է նշել, որ արտամարմնային բեղմնավորման ճանապարհով ծնվել է 3 երեխա (3-ն էլ տղա)։
ՀՀ բուժհաստատություններում ծնվել են 78 արցախցի փոքրիկներ: Արդյունքում ԱՀ-ում 2021 թվականի ընդհանուր ծնելիությունը կազմել է 1541 երեխա` 779 տղա, 762 աղջիկ:

В прошлом году в медицинских учреждениях Арцаха родилось 1463 ребенка
В 2021 году в медицинских учреждениях Министерства здравоохранения Республики Арцах родилось 1463 ребенка: 734 мальчика и 729 девочек.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения Республики Арцах, кроме того, в столице Степанакерте зарегистрировано 1337 рождений при соотношении 660 мальчиков и 677 девочек.
В течение года в Арцахе зарегистрировано 22 рождения близнецов.
Следует отметить, что в результате экстракорпорального оплодотворения родились 3 ребенка (3 мальчика).
В медицинских учреждениях РА родились 78 детей из Арцаха. В результате общая рождаемость в Республике Арцах в 2021 году составила 1541 ребенка - 779 мальчиков и 762 девочки.