ՀՀ վարչապետն ու Ֆրանսիայի նախագահը հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակին
Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 1 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, զրուցակիցներն անդրադարձել են Փարիզում նախատեսվող Հայ-ֆրանսիական համագործակցության համաժողովի անցկացմանն ու առաջիկայում կայանալիք իրենց հանդիպմանն առնչվող օրակարգային հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակին, Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության ու կայունության ամրապնդմանը:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with French President Emmanuel Macron, the PM’s Office reports.
Pashinyan, Macron discuss situation around Nagorno Karabakh over phone
STEPANAKERT, MARCH 1, ARTSAKHPRESS: The interlocutors touched upon the forthcoming Armenian-French cooperation forum in Paris, and their upcoming meeting.
Also, the sides discussed the situation around Nagorno-Karabakh, and the strengthening of security and stability in the South Caucasus.
In addition, the leaders of Armenia and France exchanged views on the processes taking place in the international arena.