Վերանորոգվել է Մաճկալաշենի խաղահրապարակը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մաճկալաշենի համայնքի ղեկավար Լեռնիկ Ավանեսյանը:
«Կառավարության ֆինանսավորմամբ ցանկապատվել է համայնքի խաղահրապարակի տարածքը, իսկ «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամը նոր խաղասարքեր է տրամադրել: Խաղահրապարակի երեք կողմը կանաչապատվել է: Համայնքի դպրոցում սովորում են 57 աշակերտ, մանկապարտեզ են հաճախում 16 երեխա։ Նրանց բարձր տրամադրությունը աննկարագրելի է, որովհետև կկարողանան հետաքրքիր ու աշխույժ անցկացնել իրենց ազատ ժամանակը», - ասել է Լ. Ավանեսյանը:

Детская игровая площадка Мачкалашена отремонтирована
СТЕПАНАКЕРТ, 1 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Мачкалашен Лерник Аванесян.
«Территория детской площадки была огорожена при финансовой поддержке Правительства, а Благотворительный фонд "Туфенкян" предоставил новое игровое оборудование. Все три стороны детской площадки зеленые. В школе общины учатся 57 учеников, детский сад посещают 16 детей. Их приподнятое настроение неописуемо, потому что они смогут интересно и весело провести свое свободное время», — сказал Л. Аванесян.