44֊օրյա պատերազմի հետևանքով մայրաքաղաքում և Ասկերանում վնասվել է 5869 շինություն. ընթանում են վերականգնման աշխատանքներ
2020թ. 44֊օրյա պատերազմական գործողությունների հետևանքով մայրաքաղաք Ստեփանակերտում վնասվել է 5309 շենք֊շինություն։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 1 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրե»֊ին տեղեկացրեց ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը՝ ընդգծելով, որ դրանցից 4258-ի վերանորոգման ու վերականգնման շինարարական աշխատանքներն իրականացնում է քաղաքաշինության նախարարությունը։
Պատերազմից հետո Արցախում շինությունների վերականգնման աշխատանքներ են  ընթանում (Լուսանկարներ) - Այսօր` թարմ լուրեր Հայաստանից
«Պետք է նշել, որ նշված օբյեկտներից 1340֊ում վերանորոգման աշխատանքներն արդեն ավարտվել են, իսկ 172֊ում դեռևս ընթացքի մեջ են։ Նախատեսված է շինարարական աշխատանքներ իրականացնել 92 օբյեկտներում, 2654 վնասված շինությունների վերականգնման համար գերատեսչությունը տրամադրել է դռներ և պատուհաններ»,֊նշել է մեր զրուցակիցը։
Արցախում վերականգնվում են պատերազմական գործողությունների հետևանքով վնասված  շենք-շինությունները - MediaLab Newsroom-Laboratory
Մ. Դանիելյանն անդրադարձել է նաև ԱՀ Ասկերանի շրջանում արձանագրված հրետակոծության հետևանքներին և մանրամասնել՝ վնասվել է 560 շենք֊շինություն, որոնցից 334֊ում վերականգնման աշխատանքներն արդեն ավարտվել են։
Արցախում պատերազմի հետևանքով վնասված տների վերականգնումը շարունակվում է ըստ  հերթացուցակների | Newsinfo.am
«Շինաշխատանքներ են ընթանում 58 օբյեկտներում, իսկ 68֊ում, ըստ նախատեսվածի, գործընթացը կմեկնարկի»,֊տեղեկացրել է մեր զրուցակիցը և հավելել՝ վերականգնման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով Ասկերանի շրջանում ուսումնասիրության ենթակա մոտ հարյուր օբյեկտ կա։

В результате 44-дневной войны в столице и Аскеране было повреждено 5869 зданий: Ведутся восстановительные работы
В результате боевых действий 44-дневной войны 2020 года в Степанакерте было повреждено 5309 зданий.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян, подчеркнув, что строительно-реставрационные работы 4258 из них осуществляются Министерством градостроительства.
Պատերազմից հետո Արցախում շինությունների վերականգնման աշխատանքներ են  ընթանում (Լուսանկարներ) - Այսօր` թարմ լուրեր Հայաստանից
«Следует отметить, что на 1340 из указанных объектов ремонтные работы уже завершены, а на 172 еще продолжаются. Планируется провести строительные работы на 92 объектах, министерство предоставило двери и окна для восстановления 2654 поврежденных зданий», — отметила наша собеседница.
Արցախում վերականգնվում են պատերազմական գործողությունների հետևանքով վնասված  շենք-շինությունները - MediaLab Newsroom-Laboratory
М. Даниелян также коснуалсь последствий обстрела в Аскеранском районе Арцаха, уточнив, что повреждено 560 зданий, из которых 334 уже восстановлены.
Արցախում պատերազմի հետևանքով վնասված տների վերականգնումը շարունակվում է ըստ  հերթացուցակների | Newsinfo.am
«Строительные работы ведутся на 58 объектах, а на 68 процесс начнется в плановом порядке», — сказала наша собеседница, добавив, что в Аскеранском районе предстоит изучить около сотни объектов для восстановительных работ.