Մայրաքաղաքի Տիգրան Մեծ փողոցում նոր բնակելի թաղամասի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ԱՀ Ստեփանակերտ քաղաքի Տիգրան Մեծ փողոցի 204 բնակարանանոց բնակելի թաղամասի շինարարական աշխատանքներն ակտիվ փուլում են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը:
«Բնակելի նոր թաղամասի շինաշխատանքները սկսվել են 2021 թվականի ամռանը: Գործընթացն իրականացնում են «Պանտ» ՍՊ և «Կապավոր» ընկերությունները: «Պանտ» ընկերության կողմից կառուցվում է 48 բնակարանանոց 12 հարկանի շենք, որի 4-րդ հարկում արդեն սկսվել են ներքին հարդարման աշխատանքներ: Դրան կհաջորդի պատուհանների և դռների տեղադման գործընթացը»,-նշել է Մ. Դանիելյանը և հավելել, որ բնակելի թաղամասը շահագործման կհանձնվի 2023 թվականին:

Продолжается строительство нового жилого квартала на улице Тиграна Меца в столице
В активной стадии находятся работы по строительству 204-квартирного жилого квартала по улице Тиграна Меца в городе Степанакерт Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Строительство нового квартала началось летом 2021 года. Процесс осуществляют компании ООО «Пант» и «Капавор». 12-этажное здание на 48 квартир строит компания «Пант», внутренняя отделка которого уже началась на 4-м этаже. За ним последует процесс установки окон и дверей», — отметила М. Даниелян, добавив, что жилой квартал будет сдан в эксплуатацию в 2023 году.