Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է տարածել այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե մարտի 2-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Сообщение, распространенное МО Азербайджана, не соответствует действительности: Министерство обороны Армении
Министерство обороны Армении опровергло сообщение МО Азербайджана, что подразделения ВС Армении на армяно-азербайджанской границе открыли огонь по боевым позициям Азербайджана.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 марта, АРЦАХПРЕСС- «Сообщение, распространенное МО Азербайджана, о том, что вечером 2 марта подразделения ВС Армении открыли огонь по боевым позициям Азербайджана, расположенным на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности», - говорится в сообщении МО Армении.
Отмечается, что ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении.