Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է ՀՀ նորընտիր նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 3-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն Խաչատուրյան,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Թող Ձեր հարուստ փորձը, գիտելիքներն ու ունակությունները մեծապես նպաստեն այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Ձեր պարտականությունների հաջող և արդյունավետ իրականացմանը՝ շարունակաբար ամրապնդելով ու զորացնելով հայոց պետականությունը և հայ ժողովրդին տանելով դեպի հուսալի ու պայծառ ապագա:
Համոզված ենք, որ Ձեր գործունեության մեջ հատուկ տեղ են զբաղեցնելու, ի թիվս այլ հարցերի, նաև Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանը, Արցախի Հանրապետության զորացմանը և արցախցիների իրավունքների ու շահերի պաշտպանությանն առնչվող հարցերը:
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, մեծարգո՛ պարոն Նախագահ, և մաղթում քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Artsakh President congratulates Vahagn Khachaturyan on election as President of Armenia
Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan sent a congratulatory letter to Vahagn Khachaturyan on his election as President of Armenia, the Artsakh President’s Office said.
STEPANAKERT, MARCH 3, ARTSAKHPRESS: “Dear Mr. Khachaturyan,
On behalf of the people, authorities of Artsakh and myself personally, I cordially congratulate you on your election as President of the Republic of Armenia.
Let your rich experience, knowledge and abilities contribute to the successful and effective fulfillment of your duties in that high and responsible position, by constantly strengthening the Armenian statehood and leading the Armenian people to a reliable and bright future.
We are convinced that the strengthening of the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity, the strengthening of the Republic of Artsakh and the protection of rights and interests of Artsakh residents will have a special place in your activity in addition to other issues.
I once again congratulate you, respectful Mr. President, wishing you good health, success and all the best”, reads the letter of the President of Artsakh.