«Հանուն դիմակայուն Արցախի». «Սոցիալական աշխատանք» մագիստրոսական ծրագիրն ընթացքի մեջ է
Այսօր՝ մարտի 7-ին, Ստեփանակերտի Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանում անց է կացվել Հայ կրթական հիմնարկության և ԱՀ Կառավարության համատեղ ֆինանսավորմամբ նախաձեռնված «Սոցիալական աշխատանք» մագիստրոսական ծրագրի հերթական դասընթացը:Այս անգամ այդ առթիվ բուհ էին այցելել Հայ կրթական հիմնարկության խորհրդի անդամ Ալեք Բաղդասարյանը և Հայաստանի սոցիալական աշխատողների ասոցիացիայի նախագահ Միրա Անտոնյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Դասընթացը կրում է «Հանուն դիմակայուն Արցախի» խորագիրը, որը նպատակ ունի ունենալ դիմակայուն Արցախ:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայ կրթական հիմնարկության խորհրդի անդամ Ալեք Բաղդասարյանը մեծ ուրախություն է հայտնել Արցախում գտնվելու կապակցությամբ:
«Հայ կրթական հիմնարկությունը տարաբնույթ աշխատանքներ է իրականացնում Հայաստանում և Արցախում: Եվ ես հպարտ եմ, որ այսօր կարողացա գալ Արցախ և ինքս տեսնել կատարված աշխատանքների արդյունքները:Ծրագիրն անց է կացվում ամենայն պատասխանատվությամբ ու կատարյալ ձևով, որովհետև կա գիտակցում, որ այն մեծ նշանակություն ունի հետպատերազմյան ժամանակաշրջանում Արցախում ապրող յուրաքանչյուր քաղաքացու համար: Շնորհակալ եմ ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանին և ԱՀ Սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար Արմինե Պետրոսյանին, որ ամեն կերպ աջակցում են ծրագրի հաջող կազմակերպմանը»,-նշել է Ա. Բաղդասարյանը:
Հայաստանի սոցիալական աշխատողների ասոցիացիայի նախագահ Միրա Անտոնյանի խոսքով՝ ասոցիացիան ծրագրի բոլոր աջակիցներին հավաքել է մի տեղում, մեկ գաղափարի շուրջ, քանի որ յուրաքանչյուրն իր ուժերի ներածին չափով փորձում է նպաստել, որ Արցախի բոլոր շրջաններում լինեն սոցիալական աշխատողներ, բոլոր շրջկենտրոններում լինեն սոցիալական աջակցության ծառայություններ:
«Առաջին սոցիալ-հոգեբանական կենտրոնը բացեցինք Մարտունի քաղաքում, իսկ հաջորդ կենտրոնը կբացենք Մարտակերտում, հունիս ամսին:

«Во имя стойкого Арцаха»: Продолжается магистерская программа «Социальная работа»
Сегодня, 7 марта, в Степанакертском университете им. Месропа Маштоца состоялся очередной курс магистерской программы «Социальная работа» Армянского образовательного учреждения, софинансируемого Правительством Республики Арцах. На этот раз университет по этому случаю посетили член Попечительского совета Армянского образовательного учреждения Алек Багдасарян и президент Армянской ассоциации социальных работников Армении Мира Антонян.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 марта, АРЦАХПРЕСС- Курс называется «Во имя стойкого Арцаха», цель которого – сделать Арцах стойким.
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" член Попечительского совета Армянского образовательного учреждения Алек Багдасарян выразил большую радость по поводу своего пребывания в Арцахе.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Армянское образовательное учреждение осуществляет различные виды деятельности в Армении и Арцахе. И я горжусь тем, что смог сегодня приехать в Арцах, чтобы увидеть результаты проделанной работы. Программа осуществляется ответственно и тщательно, потому что есть осознание того, что она имеет большое значение для каждого гражданина, проживающего в Арцахе в послевоенный период. Я благодарен государственному министру Республики Арцах Артаку Бегларяну, министру социальных и миграционных вопросов Республики Арцах Армине Петросян за всемерную поддержку успешной организации программы», - отметил А. Багдасарян.
По словам президента Армянской ассоциации социальных работников Миры Антонян, ассоциация собрала всех сторонников программы в одном месте, вокруг одной идеи, так как все стараются продвигать социальных работников во всех регионах Арцаха и службы социальной поддержки во всех областных центрах.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Первый социально-психологический центр мы открыли в Мартуни, в июне откроем следующий центр в Мартакерте.