Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 7-ին ընդունել է բարերար, Հայ կրթական հիմնարկության հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Ալեք Բաղդասարյանին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 7 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զրուցակիզները քննարկել են Արցախի կրթության և սոցիալական ոլորտներում Հայ կրթական հիմնարկության կողմից տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դպրոցներում ինժեներական մտքի զարգացման, դպրոցների տեխնիկական հագեցվածության, գույքով ապահովման և դպրոցաշինության հետ կապված  նախագծերը:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել կազմակերպության և Ալեք Բաղադասարյանի անձնական ներդրումը մեր հանրապետությունում կրթության ոլորտի զարգացման գործում՝ նշելով, որ այն արդեն իսկ դրական դերակատարություն է ունենում ուսումնական գործընթացի բարելավման վրա:
Նախագահ Հարությունյանն Արցախի Հանրապետությանը ցուցաբերած աջակցության համար բարերար Ալեք Բաղդասարյանին է հանձնել «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալը՝ միաժամանակ հույս հայտնելով, որ նրա ակտիվ ու հայրենանվեր գործունեությունը կկրի շարունակական բնույթ:

On March 7, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received philanthropist, member of the Board of Trustees of the Armenian Educational Foundation Alek Baghdasaryan, the Preidential Office stated.
President Harutyunyan received philanthropist Alek Baghdasaryan
STEPANAKERT, MARCH 7, ARTSAKHPRESS: The interlocutors discussed issues related to various programs being implemented by the Armenian Educational Foundation in the education and social spheres of Artsakh, in particular, the projects related to the development of engineering in Artsakh schools, provision of technical equipment and appliances, and school construction.
The Head of the State highly appreciated the contribution of the organization and that of Alex Baghdasaryan personally to the development of education in our country, noting that it has already a positive role in improving the educational process.
President Harutyunyan handed over the ‘'Vachagan Barepasht'' medal to philanthropist Alek Baghdasaryan for his support rendered to the Artsakh Republic, while expressing hope that his active and patriotic activities will be of a continuous nature.