Կոճողոտի դպրոցում մեծ հույսերով շարունակում են ուսումնական գործընթացը. տնօրեն
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Կոճողոտ համայնքի Արթուր Դանիելյանի անվան միջնակարգ դպրոցում աշակերտներն ու ուսուցիչները մեծ հույսերով շարունակում են իրենց ուսումնական գործընթացը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է դպրոցի տնօրեն Կամո Հայրիյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Դպրոցում սովորում է 72 աշակերտ, որից 7-ը տեղահանված ընտանիքների երեխաներ են: Այստեղ դասավանդում են նաև տեղահանված ուսուցիչներ, ովքեր բարեխղճորեն կատարում են իրենց աշխատանքը: Դպրոցականները մասնակցում են տարբեր միջոցառումների, ինչպես նաև ակտիվություն են ցուցաբերում առարկայական օլիմպիադաներում: Դպրոցի դասասենյակները, սակայն, չեն բավարարում դասապրոցեսը լիարժեք կազմակերպելու համար: Նախատեսում ենք վերանորոգել շենքի նկուղը, որը կարող ենք օգտագործել որպես դասասենյակ կամ լաբորատորիա: Ունենք քիմիայի և ֆիզկուլտուրայի մասնագետների պակաս: Դպրոցում դեռ չի մեկնարկել երկարօրյա ուսուցման ծրագիրը», - նշել է Կ. Հայրիյանը և հավելել, որ շարունակում են ռազմահայրենասիրական ոգով դաստիարակել աշակերտներին:

Учебный процесс в школе Кочогота продолжают с большими надеждами: Директор
Учащиеся и учителя средней школы имени Артура Даниеляна общины Кочогот Мартакертского района Арцаха с большими надеждами продолжают свой учебный процесс.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил директор школы Камо Айриян.
«В школе 72 ученика, из них 7 детей из семей вынужденных переселенцев. Здесь преподают учителя-переселенцы, которые добросовестно выполняют свою работу. Школьники принимают участие в различных мероприятиях, например, в предметных олимпиадах. Однако школьных классов недостаточно для полноценной организации учебного процесса. Мы планируем отремонтировать цокольный этаж здания, который можно использовать как классную комнату или лабораторию. У нас не хватает специалистов по химии и физической культуре. Продленная программа обучения в школе еще не началась», — отметил К. Айриян, добавив, что они продолжают воспитывать учеников в военно-патриотическом духе.