Ստեփանակերտի արվեստի դպրոցը համալրվել է անհրաժեշտ սարքավորումներով
Ստեփանակերտի Հակոբ Գյուրջյանի անվան արվեստի դպրոցը «Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Արցախում կայացած հեռուստամարաթոնի շնորհիվ վերջերս ձեռք է բերել անհրաժեշտ տեխնիկա և սարքավորումներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է դպրոցի տնօրեն Էվելինա Լալայանը:
«Մեր դպրոցում սովորում է 410 աշակերտ: Մեր սաները մասնակցում են միջազգային տարբեր մրցույթների և զբաղեցնում մրցանակային տեղեր:
Տարվա ընթացքում մենք կազմակերպում ենք ավելի քան 10 միջոցառում և այդ ընթացքում պարբերաբար բախվում էինք սարքավորումների խնդրին:
Ստիպված դիմում էինք տարբեր երաժշտական խմբերի, համույթների, որպեսզի կարողանանք միջոցառումները լիարժեք կազմակերպել: Այժմ դպրոցն ունի միքշերային վահանակ, բարձրախոսներ, խոսափողներ և այլ անհրաժեշտ սարքավորումներ», - նշել է Է. Լալայանը` շնորհակալություն հայտնելով սփյուռքահայերին արցախցուն նեցուկ լինելու, ինչպես նաև հիմնադրամի արհեստավարժ կոլեկտիվին՝ պատրաստակամության ու ջերմ վերաբերմունքի համար։

Степанакертская школа искусств оснащена необходимым оборудованием
Степанакертская школа искусств имени Акопа Гюрджяна недавно приобрела необходимое оборудование благодаря телемарафону, проведенному в Арцахе по инициативе "Центра высоких технологий и стратегического планирования".
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила директор школы Эвелина Лалаян.
«В нашей школе 410 учеников. Наши учащиеся участвуют в различных международных конкурсах и занимают призовые места.
За год мы организовали более 10 мероприятий, в ходе которых регулярно сталкивались с проблемой оборудования.
Нам пришлось обращаться в разные музыкальные коллективы и ансамбли, чтобы иметь возможность полноценно организовать мероприятия. Теперь в школе есть микшерный пульт, колонки, микрофоны и другое необходимое оборудование», — отметила Э. Лалаян, поблагодарив армян Диаспоры за поддержку народу Арцаха, а также профессиональных сотрудников фонда за их готовность и теплое отношение.