Իսպանիայում ՀՀ դեսպանը Պաու Մարի-Կլոսեին ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից հրահրվող սահմանային միջադեպերը
Դեսպան Սոս Ավետիսյանը հանդիպել է Իսպանիայի Պատգամավորների Կոնգրեսի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ Պաու Մարի-Կլոսեի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում է Իսպանիայում ՀՀ դեսպանությունը:
Դեսպան Ավետիսյանը Պաու Մարի-Կլոսեին ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից հրահրվող սահմանային միջադեպերը, Հայաստանի նկատմամբ վարվող ագրեսիվ քաղաքականությունն ու մշտական սպառնալիքները նրա տարածքային ամբողջականությանը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող մի շարք հարցերի, կարևորել են  խորհրդարանական դիվանագիտության ամրապնդումը, մտքեր են փոխանակել  աշխարհաքաղաքական ներկայիս իրավիճակի շուրջ։

Посол Армении в Испании рассказал Пау Мари-Клозе о провоцируемых Азербайджаном пограничных инцидентах
Посол Армении в Испании Сос Аветисян встретился с председателем комитета по иностранным делам Конгресса депутатов Испании Пау Мари-Клозе.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает посольство РА в Испании.
Сос Аветисян проинформировал Пау Мари-Клозе о пограничных инцидентах, спровоцированных Азербайджаном, о его агрессивной политике в отношении Армении и постоянных угрозах, направленных на ее территориальную целостность.
В ходе встречи собеседники затронули ряд вопросов, касающихся повестки двусторонних отношений, обсудили вопросы укрепления парламентской дипломатии, обменялись мнениями о текущей геополитической ситуации.