Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ
Մարտի 9-ին, ժամը 13։10-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, հայկական կողմի պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։

ВС Азербайджана из разнокалиберного оружия открыли огонь по армянским позициям на армяно-азербайджанской границе
9 марта около 13:10 подразделения ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия открыли огонь по армянским боевым позициям, расположенным на западном участке армяно-азербайджанской границы.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Министерстве обороны Армении, ответными действиями с армянской стороны огонь противника был подавлен.