Փարիզում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և Շառլ Միշելի ոչ ֆորմալ հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզում ոչ ֆորմալ հադիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը վերաբերող օրակարգային տարբեր հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակին: Վարչապետը ներկայացրել է Արցախում և հայ-ադրբեջանական սահմանին առկա իրավիճակն ու անթույլատրելի համարել Ադրբեջանի կողմից վերջին օրերին շարունակվող սադրիչ գործողությունները:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia had an informal meeting in Paris with President Charles Michel of the European Council, according to the Office of the Prime Minister.
Nikol Pashinyan, Charles Michel hold informal meeting in Paris
STEPANAKERT, MARCH 10, ARTSAKHPRESS: The interlocutors discussed various issues on the agenda of Armenia-European Union cooperation.
The situation around Nagorno Karabakh was touched upon. The Prime Minister presented the current situation in Artsakh and on the Armenian-Azerbaijani border and considered inadmissible the continuing provocative actions by Azerbaijan in the recent days.