Ողջ գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը պարբերաբար խախտել են հրադադարը․ ԱՀ ՊԲ
Մարտի 9֊ին օրվա ընթացքում, այնուհետև ողջ գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների, ինչպես նաև ականանետերի կիրառմամբ, պարբերաբար խախտել է հրադադարը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մասնավորապես՝ մարտի 9-ին, ժամը 14։00֊14։30 ի սահմաններում ԱՀ Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղի հարակից տարածքի ուղղությամբ արձակվել է 60 մմ տրամաչափի ականանետի 2 հատ ական, իսկ ժամը 15։50֊ից մինչև մարտի 10֊ի ժամը 05։40֊ը ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը 15 անգամ 60 մմ. տրամաչափի ականանետ է կիրառել արևելյան ուղղությամբ՝ Խրամորթ գյուղի հարակից տարածքի վրա արձակելով ընդհանուր առմամբ 23 հատ ական։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Հրադադարի կոպիտ խախտումների վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորակազմը։

Artsakh shelled by Azeri forces all night in latest ceasefire breach
The March 9 ceasefire violations by Azerbaijani forces continued overnight March 10, the Artsakh Defense Army said.
STEPANAKERT, MARCH 10, ARTSAKHPRESS: The Azerbaijani Armed Forces used various caliber firearms, as well as mortars in the ceasefire breach during March 9 and then during the entire night.
In particular, between 2pm and 2:30pm, two 60mm grenades were fired at the area near the village of Khnushinak in the Martuni region of Artsakh.
And from 3:50pm on Wednesday to 5:40am on Thursday, the adversary used a 60mm grenade launcher 15 times in the eastern direction, and fired 23 grenades near the village of Khramort.
But no one was affected from the Armenian side.
The Russian military unit carrying out a peacekeeping mission in Artsakh was informed about these gross violations of the ceasefire.