Գազատարի վերականգնման աշխատանքները կատարելու համար բանակցությունները շարունակվում են
Սույն թվականի մարտի 7-ի լույս 8-ի գիշերը Հայաստանի Հանրապետությունից Արցախ մտնող գազատար խողովակաշարի վնասման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում դադարեցվել է գազամատակարարումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Գազատարի վնասված հատվածը գտնվում է ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ։
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի անվտանգության խորհրդի գրասենյակը:
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ «Արցախգազ» ՓԲԸ մասնագետների կողմից վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու համար ադրբեջանական կողմի հետ տարվում են բանակցություններ, որոնց ներգրավված են Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ ուժերի ներկայացուցիչներ և Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի աշխատակիցներ։
Ներկա դրությամբ բանակցությունները շարունակվում են։ Ընթացքի մասին հանրությանը կտրամադրվեն լրացուցիչ տեղեկություններ։

Negotiations for resoring the damaged gas pipeline continue. Artsakh Security Council Office
Since March 8 the gas supply to the Republic of Artsakh has stopped, as the main pipeline supplying gas from Armenia to Artsakh has been damaged, the Office of the Security Council of Artsakh said.
STEPANAKERT, MARCH 10, ARTSAKHPRESS: The damaged section of the pipeline is under the control of the Azerbaijani armed forces.
The Office informed that negotiations are underway with the Azerbaijani side for conducting the repair works of the pipeline. Representatives of the Russian peacekeeping forces and the Office of the Security Council of Artsakh are involved in the negotiations.