Գազատարի վերականգնման աշխատանքները կատարելու համար բանակցությունները շարունակվում են
Սույն թվականի մարտի 7-ի լույս 8-ի գիշերը Հայաստանի Հանրապետությունից Արցախ մտնող գազատար խողովակաշարի վնասման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում դադարեցվել է գազամատակարարումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 10 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Գազատարի վնասված հատվածը գտնվում է ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ։
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի անվտանգության խորհրդի գրասենյակը:
Հաղորդագրության մեջ նաև նշվում է, որ «Արցախգազ» ՓԲԸ մասնագետների կողմից վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու համար ադրբեջանական կողմի հետ տարվում են բանակցություններ, որոնց ներգրավված են Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ ուժերի ներկայացուցիչներ և Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի աշխատակիցներ։
Ներկա դրությամբ բանակցությունները շարունակվում են։ Ընթացքի մասին հանրությանը կտրամադրվեն լրացուցիչ տեղեկություններ։

Ремонт поврежденного газопровода в Арцахе еще не начался – идут переговоры
Сотрудники ЗАО «Арцахгаз» пока не могут приступить к ремонту поврежденного участка магистрального газопровода, проложенного из Армении в Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает офис Совета безопасности Республики Арцах, поврежденный участок находится на контролируемой азербайджанцами территории. На данный момент идут переговоры с азербайджанской стороной с участием представителей российского миротворческого контингента и сотрудников Совета национальной безопасности.
Общественность будет проинформирована о ходе переговоров, сообщает Совбез Арцаха.
Напомним, вся территория Арцаха с 7 ноября лишена газа в результате повреждения магистрального газопровода – поврежденный участок находится на контролируемой азербайджанцами территории.