Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել
Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի կապերի բաժնից։
Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը`ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական: Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ։

The Ministry of Defense of Azerbaijan again disseminated misinformation
On March 12, the Ministry of Defense of Azerbaijan disseminated misinformation, claiming that the units of the Artsakh Defense Army opened fire in the direction of the Azerbaijani military positions with firearms.
STEPANAKERT, MARCH 12, ARTSAKHPRESS: "On March 11, during the whole day, the units of the Azerbaijani Armed Forces regularly violated the ceasefire, firing a total of 27 mortars in the direction of the villages of Khramort, Parukh and Khanapat in the Askeran region of Azerbaijan,"  reports the Artsakh Defense Army.