Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել
Մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի կապերի բաժնից։
Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը`ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական: Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ։

Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию
12 марта Министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию, утверждая, что подразделения Армии обороны Арцаха открыли огонь из огнестрельного оружия в направлении азербайджанских боевых позиций.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах.
На самом деле, как мы уже сообщали, 11 марта в течение всего дня подразделения ВС Азербайджана периодически нарушали режим прекращения огня, выпустив в общей сложности 27 мин в направлении сел Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района Республики Арцах. В ночь с 11 на 12 марта в разных направлениях азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня с применением огнестрельного оружия.