Հայաստանը դիմել է ՄԽ համանախագահությանը Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի կնքման նպատակով բանակցություններ կազմակերպելու համար
Հայաստանի Հանրապետությունը դիմել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահությանը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման նպատակով բանակցություններ կազմակերպելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 14 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը:
«Հայաստանի Հանրապետությունը պատասխանել է Ադրբեջանի Հանրապետության կողմից փոխանցված առաջարկներին և ՄԱԿ կանոնադրության, Քաղաքական և քաղաքացիական իրավունքների միջազգային դաշնագրի և Հելսինկիի Եզրափակիչ ակտի հիման վրա Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության պայմանագրի կնքման նպատակով բանակցություններ կազմակերպելու համար դիմել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահությանը»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Армения обратилась к сопредседателям МГ для организации переговоров с Азербайджаном по заключению мирного договора
Республика Армения обратилась к сопредседателям Минской группы ОБСЕ для организации переговоров с целью заключения мирного договора между Арменией и Азербайджаном.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 марта, АРЦАХПРЕСС- Сообщение об этом распространило Министерство иностранных дел Республики Армения.
«Республика Армения ответила на переданные Азербайджанской Республикой предложения и обратилась к сопредседательству МГ ОБСЕ с просьбой организовать переговоры с целью заключения мирного договора между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой на основе Устава ООН, Международного пакта о политических и гражданских правах и Хельсинкского Заключительного акта», - говорится в сообщении МИД РА.