Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի՝ Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականների պատերազմին մասնակցելու մասին հայտարարությունը ակնհայտ ապատեղեկատվություն է. ԱԳՆ
Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի հայտարարությունն այն մասին, որ Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականներ են ժամանում Ուկրաինա ռազմական գործողություններին մասնակցելու նպատակով, ակնհայտ ապատեղեկատվություն է և չի համապատասխանում իրականությանը:
Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի՝  Լեռնային Ղարաբաղից զինվորականների պատերազմին մասնակցելու մասին հայտարարությունը  ակնհայտ ապատեղեկատվություն է. ԱԳՆ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 15 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Արձագանքելով Ուկրաինայի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի կողմից նախօրեին այս մասին արված հայտարարությանը՝ թվիթերի իր պաշտոնական էջում նման տեղեկություն է տարածել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը:
Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ՝ Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջոցով Ուկրաինայի Կիևի և Զապորոժիեի շրջանների բնակիչներին 14 տոննա մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել։

The statement of the General Staff of the Armed Forces of Ukraine that fighters from Nagorno-Karabakh participate in the war is blatant disinformation. MFA
The statement of the General Staff of the Armed Forces of Ukraine that fighters from Nagorno Karabagh are arriving in Ukraine is blatant disinformation and does not correspond to reality.
STEPANAKERT, MARCH 15, ARTSAKHPRESS:  The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh wrote on its Twitter page, referring to the statement made by the General Staff of the Armed Forces of Ukraine.
Note, at the initiative of the Government of the Artsakh Republic, 14 tons of humanitarian aid was sent to the residents of the Kyiv and Zaporozhye region of Ukraine through the Russian peacekeeping troops in Artsakh.