Սկսվել են վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքները. Տեղեկատվական շտաբ
Մարտի 8-ից ի վեր ՀՀ կառավարության ու ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ իրականացվող բանակցությունների շնորհիվ՝ ադրբեջանական կողմն այսօր սկսել է վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 16 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
«Ուստի, պայմանավորվածության համաձայն՝ գազամատակարարումը կարճ ժամկետում կվերականգնվի, և Արցախի իշխանությունները գործադրում են բոլոր ջանքերը, որ դա տեղի ունենա ժամ առաջ:
Միևնույն ժամանակ, հորդորում ենք բոլոր բաժանորդներին պահպանել զգոնություն և համոզվել, որ գազամատակարարման վերականգնման պահին գազի արտահոսք ու արտակարգ պատահար տեղի չունենա:
Արցախի կառավարությունը հայցում է բոլոր քաղաքացիների ներողամտությունը հարուցված դժվարությունների համար և հավաստիացնում, որ Արցախի առջև ծառացած բոլոր հիմնախնդիրները կարող ենք հաղթահարել մեր միասնականության, վճռականության ու համբերության միջոցով»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Начаты ремонтные работы на поврежденном газопроводе: Информационный штаб
Благодаря переговорам при поддержке Правительства Республики Армения и российских миротворцев, которые продолжаются с 8 марта, азербайджанская сторона сегодня начала работы по восстановлению газопровода.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Инфоштаб Арцаха.
«В соответствии с договоренностью газоснабжение будет восстановлено в кратчайшие сроки, и власти Арцаха в данный момент прилагают все усилия, чтобы это произошло как можно раньше.
В то же время, призываем всех абонентов сохранять бдительность и удостовериться, что в момент восстановления газоснабжения не произойдет утечка газа или чрезвычайное происшествие.
Правительство Арцаха сожалеет о причиненных гражданам неудобствах и заверяет, что все проблемы и задачи, которые стоят перед Арцахом, мы сможем преодолеть только благодаря нашему единству, решимости и терпению», — говорится в заявлении.